Отборът на Болоня направи сериозна крачка в борбата за оцеляване в елита. В пореден мач от 35-ия кръг, тосканци победиха у дома с 2:1 здравия тим на Парма.

За пореден път в герой за Болоня се превърна Марко Ди Вайо, който отбеляза и двете попадения за своя отбор. Българският национал Валери Божинов започна в стартовия състав и остана на терена до 44-ата минута.

Иначе мачът не тръгна никак добре за домакините, които в 23-ата минута се оказаха догонващи в резултата, след като Биабиани се разписа. Само 5 минути по-късно обаче Парма остана с човек по-малко на терена, заради червен картон на защитника Дзакардо.

В самия край на първата част натискът на домакините даде резултат и Марко Ди Вайо изравни - 1:1. Болоня започна ударно и второто полувреме, а Ди Вайо вкара втори гол за домакините, оформяйки крайния резултат.

Благодарение на успеха тосканци се отдалечиха на 5 точки от опасната зона. Парма пък запазва мястото си в средата на таблицата.

Много важна победа в борбата си за спасение записа и Удинезе. "Фриуланите" разбиха с 4:1 Сиена, благодарения на попаденията на Пепе (2), Санчес и Ди Натале.
Победа записа и последният в класирането Ливорно, който изненадващо надви с 3:1 Катания.