Парма се закотви на дъното в италианската Серия „А", след като стигна само до 0:0 в домакинството си на Киево. Българският национал в състава на „дуковете" Валери Божинов започна като титуляр, но отново разочарова и бе логично заменен в 70-ата минута от аржентинеца Ернан Креспо.

Едно от добрите положения за домакините се получи в 10-ата минута, когато Джовинко стреля от границата на наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри от лявата греда. Постепенно гостите от Верона овладяха центъра на терена и на свой ред организираха няколко опасни атаки. При една от тях в 51-ата минута Джемали от Парма фаулира Пелисиер и получи втори жълт и червен картон. Гостите също останаха с човек по-малко на терена, когато от игра в 84-ата минута бе отстранен Фернандес.

В друг мач  от кръга Самдория постигна трудна победа с 1:0 про гостуването си на Чезена. Единственото попадение за гостите от Генуа бе дело на Пацини в последната минута на двубоя.