Валери Божинов отбеляза две попадения за новия си отбор Парма. Националът ни се разписа в контролата с аматьорския Медесанесе завършила с разгромното 10:1 в полза на тимът от Серия "А".

Божинов се появи резерва на почивката при резултат 4:1 и вкара шестия и последния гол в мача. С хеттрик за Парма се отчете Алберто Палоски.

Междувременно от ръководството на Парма обявиха, че са се договорили с ветерана Никола Аморузо. Нападателят, който утре навършва 35 години има над 100 гола в Серия "A", реализирани с една дузина отбори. Бившият младежки национал на Италия е носил екипите на Сампдория, Падуа, Перуджа, Наполи, Комо, Модена, Месина, Реджина, Торино, Сиена и Ювентус.

Именно със Старата госпожа са и големите успехи на Аморузо - шампион на Италия през 1997, 1998 и 2002 година, както и няколко минути във финала на Шампионската лига през 1997 година срещу Борусия Дортмунд.