Отборът на Болоня победи Фиорентина с 2:1 в последния двубой от 26-ия кръг на италианската Серия „А". По програма срещата трябваше да се проведе в неделя по обяд, но заради обилните снеговалежи над Апенините и невъзможността тревното покритие на „Ренато д'Алара" да бъде почистено адекватно, двубоят бе преместен за вторник вечер.

Иначе срещата започна обещаващо за гостите, които излязоха на терена с приповдигнато самочувствие, след като преди седмица пребиха Интер с 4:1.

Тази вечер Адем Ляич се разписа в 27-ата минута и даде аванс на „виолетовите". След почивката обаче всичко се обърна наопаки за Винченцо Монтела и неговият отбор. Бившият младежки национал и футболист на Рома - Марко Мота изравни резултата в 58-ата минута, а в самия край резервата с трудно име Хрисодолопулос донесе трите точки за Болоня, реализирайки за крайното 2:1.

Фиорентина има за какво да съжалява, тъй като при успех тази вечер щяха да се изравнят с Милан на четвъртото място в класирането.

Успехът пък изведе Болоня до 14-а позиция.

БОЛОНЯ - ФИОРЕНТИНА 2:1

0:1 Ляич (27')

1:1 Мота (58')

2:1 Хрисодолопулос (85')

БОЛОНЯ: Курчи, Мота (73' Гарикс), Антонсон, Черубин, Морлео, Диего Перес (48' Тайдер), Крин, Коне, Диаманти, Габиадини (69' Хрисодолопулос), Джилардино

ФИОРЕНТИНА: Вивиано, Томович, Гонсало Родригес, Савич, Паскуал, Акуилани, Милиачио (86' Тони), Валеро, Куардадо, Йоветич, Ляич (82' Сисоко).