Българският национал Андрей Гълъбинов и неговият Дженоа загубиха с 0:2 гостуването си на Болоня от 26-ия кръг на италианската Серия "А". Таранът започна като титуляр срещу един от бившите си отбори, оставайки на терена до 60-ата минута, когато бе заменен.

Над всички за състава на домакините, воден от Роберто Донадони, беше нападателят Матия Дестро. 26-годишният футболист даде аванса за Болоня в 49-ата минута, а в 72-ата асистира на Сезар Фалети за крайното 2:0.

Гълъбинов и компания бяха в серия от три поредни победи след успехи над Лацио, Киево и Интер, но днес си тръгнаха с празни ръце от Болоня. Дженоа остава с 30 точки и заема 13-ото място във временното класиране на Серия "А". Болоня е на 11-ата позиция с 33 точки.

Андрей Гълъбинов: Дженоа се намира в страхотна форма

Гълъбинов: В Дженоа трябва да останем жадни за успехи

"Имам само хубави спомени от времето, което прекарах в Болоня"