Болоня победи Киево като гост в мач от 18-ия кръг на Серия "А". Тимът спечели трите точки в зрелищна битка с инфарктен завършек и ги подпечата с победен гол в 90-та минута. Гостите спечелиха с 3:2.

Матиа Дестро даде преднина на тима си още в 4-та минута, като засече с глава центриране от корнер на Симоне Верди и прониза мрежата за 1:0.

В 32-та минута Бирса центрира от корнер и качи топката на главата на Роберто Инглезе и той беше безкомпромисен за 1:1.

Пет минути след почивката, при добавка към шут на свой съотборник, Симоне Верди от близка дистанция той просто не сбърка - 2:1 за гостите. Девет минути преди края Андреа Поли си изпроси по най-глупавия начин втори жълт картон и направи последните минути интересни.

Киево се възползва от численото си превъзходство почти веднага. В 85-та минута Фабрицио Качаторе отбеляза страхотната си игра в мача с попадение. В последната минута на мача защитата на домакините направи досадна грешка, която позволи на Матиа Дестро да се разпише за крайното 3:2.