Отборът на Рома допусна изключително неприятна загуба с 3:2 от Болоня като домакин, въпреки че водеше с 2:0 през по-голямата част от двубоя.

"Вълците" поведоха чрец Флоренци и Ламела още след четвърт час игра, но в края на двубоя още по-бързо позволиха пълен обрат.

Джилардино и Диаманти възстановиха равенството само за минута в средата на втората част, а в края на мача Джилардино отмъкна трите точки от Рим с трети гол за тима си.

Въпреки отсъствието на Пабло Освалдо и Даниеле де Роси, домакините стартираха отлично с гол още в 7-ата минута, дело на Флоренци. Ерик Ламела покачи на 2:0 в 16-ата минута, с което напълно успокои своите съотборници.

Всичко отиваше към победа на Рома, когато само за 1 минута Болоня успя да изравни. В 72-ата минута Джилардино върна един гол, а няколко секунди по-късно Алесандро Диаманти върна напълно гостите в мача.

В самия край на двубоя, Алберто Джилардино успя тотално да шокира "Олимпико" с трети гол, отмъквайки под носа на домакините пълния комплект точки.

Освен петте гола, мачът ще се запомни и с осемте жълти картона, които главният рефер раздаде на двата отбора - 5 за домакините и 3 за гостите.

Така след три мача "римляните" разполагат с 4 точки и заемат шеста позиция, докато Болоня спечели първи точки за новия сезон и е на 14-то място.