Отборът на Болоня надигра Рома с 2:0 в двубой от 16-ия кръг на италианската Серия А и се утвърди в топ 4 на временното класиране.

Домакините продължиха отличната си серия от пет последователни успеха на свой терен, а в днешния ден точни за тях бяха Никола Моро (37), а Расмус Кристенсен (49) си отбеляза автогол.

Гостите започнаха по-активно и първата възможност беше пред Андреа Белоти, но стражът на Болоня спаси. Малко след тази ситуация домакините успяха да излязат напред в резултата след отлично взаимодействие в средата на терена. Ремо Фройлер да напредна добре, пусна топката вдясно към Щефан Пош, а той върна в малко по-задни позиции към Никола Моро, който прати топката в мрежата с десния си крак.

Резултатът се запази до почивката. Втората част стартира отлично за Болоня. Домакините успяха да удвоят преднината си след само няколко минути игра.

Джошуа Зиркзее отигра отлично, топката попадна вдясно към Люис Фъргюсън, който центрира към Дан Ндойе, но Расмус Кристенсен в стремежа си да го изпревари в крайна сметка прати кълбото в собствената си врата.

С този успех Болоня се утвърди в  топ 4, като събра 28 точки. "Вълците" пък вече са едва седми с 25 точки.