Шампионът на Италия Милан записа грешна стъпка в борбата за първата позиция в класирането. „Росонерите" завършиха наравно 2:2 като гост на Болоня, като по този начин пропуснаха отлична възможност поне за няколко часа да се изкачат на върха в Серия „А".

Попаденията за Милан вкараха Зеедорф и Ибрахимович, а за домакините се разписаха Ди Вайо и Диаманти. Така Милан събра на сметката си 28 точки и заедно с Лацио дели третото място в класирането.

В понеделник е дербито на кръга между Рома и Ювентус, като при успех Юве ще се откъсне пред Милан на цели 4 точки. До утрешния двубой обаче лидер в Италия изненадващо или не ще бъде Удинезе.

Милан започна силно срещата на „Ренато Дал'Ара" и можеше да открие резултата още в 3-ата минута. Златан Ибрахимович стреля силно от пряк-свободен удар от повече от 30 метра, но топката се отби в напречната греда.

В 11-ата минута домакините шокираха Милан с изненадващ гол. 35-годишният Марко Ди Вайо бе изведен зад защитата на „росонерите" и останал сам срещу Амелия технично го прехвърли. При подаването от дълбочина към нападателя обаче останаха сериозни съмнения за засада.

Милан отговори светкавично и 5 минути по-късно изравни резултата. Боатенг навърза двама играчи на Болоня и пусна към Зеедорф, който извън полето с фантастичен шут оплете кълбото в мрежата на Жиле - 1:1.

От тук до края на първата част шампионите наложиха сериозен натиск, който обаче не доведе до желания резултат. В самия край на полувремето играчите на Болоня поискаха дузпа за игра с ръка в полето на Зеедорф, но главният съдия бе на друго мнение.

Двубоят продължи да бъде повече от интересен и след почивката. Още в 47-ата минута Ди Вайо шутира от границата на полето, но топката облиза страничната греда. По-активната игра на Милан обаче даде резултат в 71-ата минута, когато Ибрахимович бе съборен в полето и главният съдия посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад топката и не сгреши - 1:2.

Буквално в ответната атака обаче Болоня изравни. Алесандро Диаманти финтира Тиаго Силва и с удар извън полети вкара за 2:2. Със сериозна заслуга за попадението бе и вратарят на Милан Марко Амелия, който не се намеси особено адекватно.

До края на срещата гостите упражниха сериозен натиск, но до трети гол така и не се стигна.

БОЛОНЯ - МИЛАН 2:2

1:0 Ди Вайо (11')

1:1 Зеедорф (16')

1:2 Ибрахимович (72'-дузпа)

2:2 Диаманти (73')

БОЛОНЯ: Жиле, Креспо, Раджи, Портанова, Морлео, Касарини (46' Диего Перес), Мудинани, Коне, Рамирес (76' Тайдер), Диаманти (83' Черубин), Ди вайо

МИЛАН: Амелиа, Абате, Тиаго Силва, Йепес (62' Бонера), Антонини, Акуилани, Ван Бомел, Зеедорф (67' Емануелсон), Боатенг, Пато (77' Робиньо), Ибрахимович

Стадион: "Ренато Дал'Ара"