Болоня изненадващо се наложи с 3:1 като домакин над един от претендентите за титлата в италианската Серия „А" Лацио. На стадион „Ренато Д'Алара" домакините бяха по-добрия отбор и заслужено победиха гостите от Рим.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за „орлите". Още в 5-ата минута суперзвездата Ернанеш намери Серджо Флокари и нападателя откри резултата.

В края на полувремето обаче само за 3 минути домакините нанесоха двоен удар и обърнаха резултата. Първо в 36-ата минута Екдал подаде на Рамирес, а той вкара топката в мрежата за 1:1. Само след 180 секунди игра след асистенция на Франко Дела Рока ветеранът Марко Ди Вайо направи 2:1.

Домакините доубиха „орлите" в последната 90-ата минута на мача, когато Марко Ди Вайо оформи крайното 3:1 с втория си гол в мача.

Така Лацио остана зад градския си съперник Рома във временното класиране, а Болоня остана на 12-то място.

В друг мач от кръга Наполи надви Бари като гост с 2:0. Резултатът на „Сан Никола" бе открит малко преди края на първата част, когато Езекюел Лавеци реализира след отличен пас на Единсон Кавани. В края на втората част упражнението се повтори, но с разменени роли на главните действащи лица. Лавеци намери Кавани, а исканият от всички грандове уругвайски национал препарира за втори път Жилет.

С тези три точки Наполи отново излезе на второ място, а Бари остава последен.