Аталанта загуби домакинството си на Милан в среща от 24-ия кръг на Серия "А". Двубоят на стадиона в Бергамо завърши при резултат 1:3.

В герой за гостите за пореден път се превърна Кжищоф Пьонтек, който вкара нови две попадения за отбора и изглежда няма как да бъде спрян от защитниците в италианското футболно първенство.

Снимка 406999

Източник: Twitter

Резултатът беше открит от домакините, като в 33-ата минута Иличич проби отдясно по нападението на тима, центрира и оставеният абсолютно непокрит Фройлер прати необезпокоявано топката в мрежата на Донарума.

Сапата или Пьонтек - това е въпросът

Дуван е близо от счупването на доста голови рекорди за тима

В продължението на първата част Родригес асистира на Пьонтек за първия му гол в мача. Футболистът на Милан се разписа, засичайки топката от воле, от наглед невъзможна ситуация.

Снимка 406997

Десет минути след паузата Хакан Чалханоглу ознаменува доброто си представяне днес с попадение за 1:2, а шест минути по-късно се отчете и с асистенция за Пьонтек, който с глава покачи на 1:3.

Снимка 406998

Гостите нямаха победа над този съперник в последните седем мача между двата отбора - 5 равенства и два успеха за Аталанта. Пьонтек обаче натежа и със сигурност повлия за промяната на тази негативна тенденция.

Така Милан вече е само на точка зад третия Интер, разбира се при уговорката, че градският съперник на "росонерите" не е изиграл двубоя си от текущия кръг. Аталанта остава под номер 5 в подреждането.