Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители:
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

90+2′

ГОООООЛ! Ювентус изравнява! Дибала центрира перфектно от корнер, Данило скочи най-високо и простреля Спортиело за 1:1!

90′

Три минути продължение!

84′

ГРЕДА за домакините! Резервата Малиновский преобрази играта на своите. Този път той достави перфектно центриране към Хатебур, който нацели напречната греда.

77′

ГООООЛ! Аталанта открива резултата! Руслан Малиновский изстреля истински снаряд от пряк свободния удар и не остави никакви шансове на Шчесни! 1:0 за домакините!

76′

Жълт Картон за Де Лихт. Пряк свободен удар за домакините!

75′

Четвърт час до края. Темпото на игра е доста високо, но голове засега няма.

62′

Давиде Запакоста отстъпва мястото си на Йоаким Мееле.

61′

Руслан Малиновский заменя Луис Муриел.

55′

Спортиело отново разочарова Влахович! Допката достигна до нападателя след карамбол в наказателното поле и той веднага нанесе мощен изстрел в очертанията на вратата. Въпреки слабата видимост пред себе си, стражът демонстрира страхотен рефлекс и спаси вратата си за пореден път. Само корнер за Юве.

Снимка 563457

Източник: EPA/БГНЕС

52′

Мората опита късмета си с удар от дистанция, но стреля твърде неточно. Испанецът имаше претенции за корнер, но те останаха неуважени.

47′

Де Роон! Точен удар на халфа от около 25-30 метра, но Шчесни демонстрира класата си и опази мрежата си суха. Страхотно спасяване!

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПОЧИВКАТА!

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

Снимка 563456

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

42′

Пореден жълт картон. Този път Влахович реагира бурно срещу решение на Мариани и съдията не се поколеба да бръкне в джобчето и моментално да го декорира в жълто.

Снимка 563455

38′

Играта доста се изнерви в последните минути. Данило получава жълт картон и ще пропусне следващия мач на тима, който е дербито срещу тима Торино.

36′

Ханс Хатебур влезе брутално в краката на Де Шилио. Спокойно можеше да получи и директен червен картон за това си действие. Мариани му показа само жълт.

35′

Жълт картон за Берат Джимсити.

30′

Уникална глупост на Шчесни! Вратарят излезе да пресече дълъг пас в полето на Юве, но доста неразчетено. Той извърши нарушение срещу Коопмейнерс извън наказателното си поле, но топката се озова Муриел, който не успя да прати топката на опразнената врата. Ситуацията бе разгледана с ВАР за евентуален червен картон на вратаря, но му се размина. Реферът Мариани се оказа доста снизходителен към стража на гостите.

25′

Ето я и първата опасност пред вратата на гостите. Де Роон бе непокрит в наказателното поле, топката достигна до него след центриране на Муриел, но изстрелът му бе разочароващ и кълбото прелетя високо над вратата.

15′

ШАНС ЗА ДИБАЛА! Аржентинецът блесна със самостоятелна акция, елиминира двама бранители на домакините и останал фронтално срещу вратата стреля технично, но за негово съжаление, покрай вратата. Силно начало за гостите от Торино.

Снимка 563454

12′

Нов шанс за Влахович! МакКени проби по десния фланг и достави страхотно центриране в наказателното поле, там Влахович засече с глава, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Снимка 563453

3′

ВЛАХОВИЧ! Страхотен изстрел на сърбина, но стражът на Аталанта се разтегна и успя да избие в корнер.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

Марли Аке

Най-интересният сблъсък в неделя от 25-ия кръг на италианската Серия "А" ще бъде между отборите на Аталанта и Ювентус. Срещата на стадион "Атлети Азури д'Италия" започва в 21:45 часа.

Двата отбора са точно един до друг в класирането, но домакините, които са с две точки зад опонента си са с изигран един мач по-малко спрямо тях. Ювентус е четвърти, а Аталанта пети.

Играчите на Джан Пиеро Гасперини имат сериозни проблеми напоследък. След две равенства с Интер и Лацио бе допусната и загуба от Каляри и от Фиорентина, което доведе до отпадане от Купата на Италия. Аталанта продължава да е неубедителен у дома и има само три домакински победи. По-малко имат само последните четири в Серия А.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Ювентус пък върви във възходяща посока, а след зимната селекция има различен облик. В първенството "бианконерите" са спечелили седем от последните си 10 мача и нямат загуба в този период. Проблемът в нападение изглежда решен след привличането на Душан Влахович, въпреки че е прекалено рано да се определи.

От всички 30 предишни срещи, Аталанта печели 3 мача, Ювентус триумфира в 20 от тях, а 7 завършват при равенство.