Аталанта записа важна победа над Беневенто в мач от 17-ия кръг на Серия А. Бергамаските се наложиха с 4:1 като гост.

По този начин те заеха 4-ото място в класирането. Беневенто пък е в средата на таблицата, заемайки 10-ото място.

Първото попадение падна в 30-ата минута. Йосип Иличич направи самостоятелен пробив, завършвайки с удар от наказателното поле за 0:1.

В 50-ата минута, домакините изравниха. Марко Сау намери пространство в наказателното поле, за да засече красиво центриране и да изстреля топката в мрежата.

Ювентус с изненадващо решение за нов централен нападател

Подписват с таран, който има 5 мача за Нант

Двадесет минути по-късно Рафаел Толой беше на точното място в точното време, за да овладее отбита топка в наказателното поле и я изстреля във вътрешната страна на лявата греда, правейки резултата 1:2.

Минута по-късно, Атаналта вече водеше с 1:3. Дуван Сапата се включи точно навреме, за да засече центриране дълбоко в наказателното поле и да прати топката в левия ъгъл.

В 86-ата минута Луис Муриел оформи крайния резултат след като прати топката с невероятна сила и плътност за крайното 1:4.