Отборът на Аталанта започна с летящ старт новия сезон в Серия "А". Бергамаските пренесоха зрелищния си футбол от евротурнирите и в Калчото, където разбиха новаците от Фрозиноне с 4:0. Голям мач за селекцията на Гасперини изиграха Папу Гомес и младата холандска надежда Ханс Хатебур.

Интер загуби гостуването си на Сасуоло с 0:1

Горчив старт на сезона за Интер

"Нерадзурите" загубиха гостуването си на Сасуоло с 0:1

"Нерадзурите" откриха резултата още в 14-ата минута, когато лидерът на тима Алехандро Гомес се разписа. Техничарят получи хитър пас от Толой и елегантно преодоля своя бивш съотборник Спортиело за 1:0.

Снимка 374193

Източник: EPA/БГНЕС

Малко след паузата, преднината бе удвоена. Холандецът Ханс Хатебур се оказа непокрит на далечна греда и с мощен шут не остави шанс на вратаря на Фрозиноне.

Класическото 3:0 бе оформено в 61-ата минута, когато Марио Пашалич засече на празна врата отлично подаване на намиращия се в стихията си днес капитан Гомес. И когато всички мислеха срещата за приключена, домакините намериха сили за още едно финално попадение. И познайте кой беше негов автор - отново Папу Гомес.

В следващия кръг Аталанта има трудно гостуване на Рома, докато Фрозиноне ще се опита да постигне победа над Болоня.