Отборът на Аталанта победи по категоричен начин единайсеторката на Фрозиноне, в мач от 20-ия кръг на италианското футболно първенство.

"Синьо-черните" от Бергамо се наложиха с показателното 5:0 над съперника си, изравнявайки се с Милан в таблицата с временното класиране. В момента и двата тима разполагат с по 31 спечелени точки, заемайки шестата позиция в класирането. "Росонерите" обаче са и с мач по-малко.

Джанлука Манчини даде преднина на гостите след 11 минути игра, а 60 секунди преди почивката Сапата покачи на 2:0.

През второто полувреме футболистът на Аталанта изуми и феновете на собствения си тим, вкарвайки още три гола в полза на победителите. Той бе точен в 47-ата, 64-ата и 73-ата минути.

Това бе успех номер 9 за отбора през сезона в Серия "А", като Аталанта сериозно подобри головата си разлика, възлизаща на вече 44:27 попадения.