Специя се превърна в поредната жертва на офанзивното чудовище Аталанта. Селекцията на Джан Пиеро Гасперини постигна нова изразителна победа в Серия "А", след като спечели домакинството си на "бианконерите" с 3:1.

Сред резервите за тима на Винченцо Италиано беше и българският национал - Андрей Гълъбинов, който обаче не се появи в игра.

Валентин Антов отново титуляр за Болоня?

Българинът е вариант за заместник на Адама Сумаоро

Триумфът на Аталанта не изглеждаше чак толкова сигурен, след като на почивката резултатът бе едва 0:0. До тогава удар с глава на Марио Пашалич бе срещнал страничната греда, а в 33-ата минута отлично спасяване направи Матео Ричи.

Нещата си дойдоха на мястото в 54-ата минута, когато Йосип Иличич намери непокрития Пашалич, а за хърватина остана най-лесното и реализира в долния десен ъгъл на Специя. Гостите изпаднаха в нокаут след още 120 секунди, когато Луис Муриел сякаш реши всичко с втори гол.

Вечерта определено се оказа запомняща се за Марио Пашалич, който в 73-ата съумя да отбележи своето второ попадение в Бергамос.

Честта на гостите донякъде бе съхранена от Роберто Пиколи. Появилият се секунди по-рано, като резерва на М"Бала Н"Зола, се разписа с удар отблизо осем минути преди края.

Победата върна Аталанта в Топ 4, но не за дълго. Всичко зависи от Рома, който в неделя може да върне позицията си, ако надвие като гост Парма. Специя постепенно се приближава до опасната зона, след като това беше четвърти мач без успех за "черно-белите".

Лацио победи Кротоне с 3:2 в Серия "А"