Рома загуби от Аталанта в мач от 13-ия кръг на Серия А. Набралите висока скорост в първенството се наложиха с 2:1 у дома над "римските вълци".

Първото попадение падна от дузпа с 40-ата минута чрез Диего Пероти. През втората част Матия Калдара (62) и Франк Кесие (90-дузпа) донесоха победата на Аталанта.

В друг мач от кръга, Лацио постигна важна домакинска победа с 3:1 при домакинството си на Дженоа на стадион "Олимпико" в италианската столица Рим.

След успеха домакините изместиха Наполи от 4-ото място и го заемат с актив от 25 точки, докато техният противник е 12-и с актив от 16 спечелени точки.

Фелипе Андерсон откри за домакините след фантастичен удар малко преди границата на наказателното поле в 11-ата минута.

"Грифоните" обаче изравниха с попадение на Окампос в 52-ата минута. Той реализира със силен удар от границата на наказателното поле и върна тима си в играта.

Само шест минути след това Билия отбеляза след дузпа и възстанови аванса на домакините.

В 66-ата минута и Уолъс се разписа за крайното 3:1, след като бе останал сам срещу вратаря.

В самия край на мача Орбан от състава на гостите получи червен картон и така те доиграха мача с човек по-малко.