Аталанта не успя да се върне на върха в Серия А, след като завърши 1:1 в домакинството си на Кремонезе.

Тимън на Джан Пиеро Гасперини има равен брой точки с лидера Наполи, който е с по-добра голова разлика, и с Милан. Това бе втора грешка за тима от Бергамо от началото на сезона, а новакът стигна до втора точка.

Тюн Коопмейнерс си мислеше, че е извел домакините напред в 62-ата минута, но проверка с ВАР отмени попадението поради игра с ръка на Околи. Аталанта продължи да натиска и 11 минути по-късно стигна до откриване на резултата след удар с глава на Демирал. Малко по-късно обаче Кремонезе изравни. Хуан Мусо отрази удар на Аскасибар, но при добавката Емануеле Валери се разписа. Гостите удържаха опитите на съперника в края и си тръгнаха с точка от Бергамо.

Наполи - Специя 1:0 в мач от Серия "А"