Отборът на Рома се провали при гостуването си на Аталанта, в сблъсъка между двата тима от 21-ия кръг на Серия "А".

Столичани водеха в резултата с категоричното 3:1 още преди почивката, но допуснаха изравняване през второто полувреме.

Рома вкара три попадения само в рамките на първото полувреме, благодарение на точния мерник на Джеко и Ел Шаарауи. Деветката на "римляните" безспорно бе на висота в днешния ден, като не позволи на нито един съперников бранител да успее да му противодейства подобаващо.

Снимка 402896

Източник: Twitter

Джеко бе организаторът, а и завършващият акциите на тима футболист, представяйки се еднакво солидно както при изнасянето на топката в предни позиции, така и в оползотворяването на възможностите, открили се пред тима му.

Николо Дзаниоло прати добър пас към Джеко след само 3 игрови минути, след изиграването на които резултатът вече беше открит.

Снимка 402894

Точно половин час по-късно и Нзонзи се отчете с голов пас, отново към Джеко, който покачи на 2:0, преодолявайки технично вратаря Бериша.

Снимка 402893

Преди паузата паднаха нови две попадения, като първо в 40-ата минута Ел Шаарауи получи чудесно центриране в наказателното поле на съперника, овладя топката и я изстреля в мрежата за 0:3, а секунди преди почивката, от близка дистанция, Тимъти Кастане върна надеждите на състава си в срещата за нещо повече, вкарвайки за 1:3.

Рафаел Толой се разписа за 2:3 след 59 минути игра, а в 71-ата Сапата бе точен за 3:3, като на първо време не успя да вкара топката в мрежата от бялата точка, но при добавката си се коригира и спечели една точка за тима си.

Така във временното класиране Рома остава на 5-ата позиция, с актив от 34 точки, докато Аталанта е под номер 7 и има с два пункта по-малко от днешния си опонент.