Аталанта продължава битката за Топ 4 в крайното класиране на Серия "А". Бергамаските сложиха край на серията си от четири поредни мача без успех, надигравайки у дома Емполи с 2:1.

Селекцията на Гасперини се нуждаеше от пълен обрат на своя "Гевис Стейдиъм". Съперниците им от Тоскана откриха минута преди почивката след гол на Ебуехи.

Началото на обрата беше поставено от Мартен Де Роон, който отбеляза в 58-ата минута. Така тифозите на "нерадзурите" трябваше да изчакат 180 секунди преди последния съдийски сигнал на рефера Диониси, когато в ролята на герой се прояви датчанинът Хойлунд. Попадението на скандинавеца беше поставено под съмнение от ВАР, но след преглеждането се оказа, че всичко е според правилата.

Аталанта се намира на шестото място във временното класиране с 45 точки, докато Емполи е под №14 с 28 пункта и серия от четири поредни загуби.

Сасуоло - Специя 1:0 в мач от Серия "А"

Сасуоло с десета победа през този сезон в Серия "А"