Истинският Ренесанс, който изживява тимът на Интер под ръководството на новия си наставник Леонардо продължава. "Нерадзурите" взеха трета поредна победа под ръководството на бразилеца, като този път те биха Дженоа за Купата на Италия. Успехът дойде доста трудно с 3:2, но все пак класира тима на четвъртфинал.

Срещата започна ударно за домакините от Интер. Още в 15-ата минута Самуел Ето'о вкара за 1:0. До края на полувремето домакините направиха доста пропуски и едва в 43-ата минута камерунецът успя да вкара втори гол и да поуспокои трибуните.

9 минути след подновяването на играта Карджа от дузпа намали резултата за Дженоа. В 59-ата минута обаче Марига отново върна двата гола аванс за момчетата на Леонардо. Все пак, мъжкат игра на гостите стигна за още едно попадение, дело на Скули. То падна в последната 90-ата минута и не стигна, за да развали празника на Интер.