Ювентус направи поредна крачка към сигурната 4-та поредна титла в Серия „А". В среща от 28-ия кръг торинци надвиха с минималното 1:0 у дома Дженоа. Единственото попадение реализира Карлос Тевес, който бе точен в 25-ата минута.

Аржентинецът направи за смях половината защита на „грифоните", след което от малък ъгъл с мощен шут не остави шанс на Перин - 1:0. Това беше 16-то попадение за Тевес от началото на сезона в Италия, с което той излезе начело еднолично в класацията при реализаторите. След почивката Тевес можеше да вкара и своя 17-ти гол, но пропусна да се разпише от дузпа.

Въпреки това попадението от първото полувреме се оказа напълно достатъчно за „старата госпожа" да вземе мача.

Юве вече има на сметката си 67 точки, със 17 повече от втория Рома, които по-късно тази вечер гостуват на опашкаря Чезена.