Интер прегази Удинезе с 5:1 в мач от последния кръг на Серия "А". "Нерадзурите" след мача получиха и шампионската титла. Ашли Йънг (9), Кристиян Ериксен (44), Лаутаро Мартинес (55-дузпа), Иван Перишич (64) и Ромелу Лукаку (71) бяха точни за домакините, докато Роберто Перейра оформи крайното 5:1 в 79-ата минута.

Миланският гранд завърши сезона с 91 точки, докато "зебрите" останаха 14-и с 40 точки.

Интер поведе още в 8-ата минута, когато топката по малко куриозен начин стигна до Ашли Йънг, който преодоля Хуан Мусо. Минута преди края на първата част домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Кристиян Ериксен, който вкара за 2:0.

В 55-ата минута Мартинес направи резултата 3:0 от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Марвин Зеегелар срещу Ашраф Хакими. Веднага след попадението Лаутаро отстъпи мястото си на Ромелу Лукаку.

В 64-ата минута Иван Перишич вкара четвърти гол. Той получи топката от Матиас Весино и от ъгъла на наказателното поле с майсторски фалцов удар опъна мрежата зад Мусо.

В 71-ата минута се разписа и Лукаку. Белгиецът първо пропусна от изгодна позиция, след това топката стигна до Алексис. Той центрира, кълбото срещна гредата, а след това гърдите на Лукаку и влезе във вратата.

В 79-ата минута Роберто Перейра оформи крайното 5:1.