Интер постигна невероятен обрат срещу Палермо. Актуалните шампиони на Италия се върнаха в двубоя, след като губеха с 0:2 на почивката и успяха да спечелят по изключителен начин с 3:2 срещата.

Абсолютен герой за тима на Леонардо стана Джампаоло Пацини, който вкара два гола и изработи дузпа за третия. Палермо пък също пропусна от 11-те метра през втората част.

Началото на мача беше повече от трагично за Интер. Момчетата на Леонардо бяха неузнаваемо слаби и почти не застрашиха вратата на гостите. Вместо това, Палермо редеше ситуация след ситуация пред завърналия се като титуляр Жулио Сезар.

В 13-ата минута Касани отне една топка от Сантон и я пусна към Миколи, който шокира "Сан Сиро" - 0:1. Интер отговори с няколко добри възможности, но Ето'о и Милито се разминаха с попадение. Вместо Интер да изравни, "нерадзурите" бяха тотално шокирани 9 минути преди почивката.

В 36-ата минута Антонио Ночерино наказа нова грешка в защитата на домакините и с диагонален удар в близкия ъгъл прониза Жулио Сезар за втори път - 0:2. Минута по-късно Жулио Сезар успя да избие топката на измъкналия се сам срещу него Чезаре Бово. При 0:2 приключи безобразното първо полувреме за Интер.

Втората част обаче беше коренно различна. Още на почивката се появи новото попълнение Джампаоло Пацини. Той раздвижи доста играта на тима в предни позиции и буквално успя да обърне мача. В 57-ата минута започна неговото шоу.

Пацини получи топката в наказателното поле, обърна се ефектно и прониза стража на гостите за 1:2. В 63-ата минута обаче Интер бе напът отново да бъде шокира. Мота изгуби топката и направи много глупаво нарушение, с което си докара дузпа. Жулио Сезар обаче отрази с вещина ударът от бялата точка на Пасторе.

В 72-ата минута пък Интер се добра до равенството. Пацини вкара уникален гол с глава, с който съвсем вдъхнови трибуните. Това обаче не бе всичко от Пацо. Новото попълнение на Интер се измъкна в 76-ата минута в наказателното поле и бе съборен за дузпа. Ето'о не трепна и донесе обрата на своя тим.

В последните секунди Палермо изпусна уникален шанс да изравни резултата, след като топката рикошира първо в Майкон, а после и в крака на Жулио Сезар, но така и не посети мрежата на Интер.

ИНТЕР - ПАЛЕРМО 3:2
0:1 Миколи (5), 0:2 Ночерино (36), 1:2 Пацини (57), 2:2 Пацини (73), 3:2 Ето'о (76-дузпа)