Докато останалите определяни като грандове на италианския и въобще европейски футбол клубове не усетиха конкуренцията в Серия "А" днес и спечелиха очаквани три точки при домакинствата си, съставът на Интер едва спаси точката на "Меаца" срещу непретенциозния Верона.

Двубоят от 11-ия кръг на шампионата приключи при резултат 2:2, като гостите пропуснаха да реализират и единайсетметров наказателен удар, а с това да стигнат и до успеха.

37-годишният таран на гостите Лука Тони даде предимство на състава си още в 10-ата минута, възползвайки се от добро за него и тима му стечение на обстоятелствата и пас на Христодулопулос.

Домакините понечиха да се върнат в резултата 8 минути по-късно, когато Паласио се отчете с асистенция, а Икарди с първи гол в мача за 1:1.

През второто полувреме феновете на домакините дори дръзнаха да помечтаят за пълен точков актив от срещата, след второ попадение на Икарди в мрежата на Рафаел, но минута преди края Савиола асистира на Лопес за 2:2, подпечатвайки оставката на наставника на "нерадзурите" Валтер Мадзари.

Малко по-рано пък, след 52 минути игра, Верона можеше да стигне и до още едно попадение, но изстрелът на Тони от бялата точка се оказа неуспешен. Именно при ситуацията за дузпата от игра бе изгонен и състезателят на домакините, дошъл в Италия от Висшата лига - Гари Медел, но дори и с човек повече на терена Интер не успя да стигне до крайния успех.

В класирането отборът остава на незавидното 9-о място, което едва ли е по вкуса на "синьо-черната" част от Милано...