Наполи победи като гост Интер с 1:0 в първи полуфинал за Купата на Италия. Единственото попадение мача беше дело на Фабиан Руис в 57-ата минута. Реваншът в Неапол е чак в началото на март. Преди това Интер ще изиграе двете си срещи с българския шампион Лудогорец.

Лудогорец може да се възползва от... програмата на Интер

Анализаторите в Италия вече започнаха да правят сметки за титлата в страната

Интер започна мача по-активно и в 6-ата минута стигна до точен удар, отправен от Марсело Брозович. Наполи от своя страна стигна до първата си по-интересна възможност в 11-ата минута. Дрис Мертенс получи пас на границата на накзателното поле, но от движение стреля над вратата.

В края на първото полувремето защитник на Интер игра с ръка в наказателното поле, но това стана напълно неволно след рикошет и съдията не отсъди дузпа, въпреки протестите на гостите.

Домакините стартираха втората част по-агресивно и в 50-ата минута Лукаку стреля опасно с глава, но Давид Оспина улови топката.

Наполи удържа натиска, а след това използва една от малкото си възможности за да открие резултата. В 57-ата минута гостите организираха многоходова атака, Фабиан Руис си освободи пространство в наказателното поле и с мощен удар закова топката под гредата за 0:1.

Снимка 466447

Източник: EPA/БГНЕС

"Нерадзурите" опитаха да реагират веднага и в 62-ата минута Мартинес стреля опасно по земя, но покрай вратата.

В 66-ата минута в игра за Интер се появи Кристиан Ериксен и това веднага се усети. Датчанинът стигна до голова възможност в 72-ата минута, когато отправи далечен изстрел, който не беше далеч от целта.

Домакините стигнаха до една от най-добрите си възможности в мача в 75-ата минута. Мартинес се освободи и нахлу в наказателното поле, след което намери Лукаку на метър пред вратата, но между трима защитници и вратаря белгиецът не успя да отправи голов удар.

Снимка 466448

В 86-ата минута отново Ериксен стреля опасно от дистанция, като и този път топката профуча покрай вратата.

В 90-ата минута Бираги опита да си изпроси дузпа, падайки в наказателното поле, но реферът даде знак, че нарушение няма.