Съдийската комисия към Италианския футболен съюз наказа арбитъра Росарио Абисо заради скандалното негово отсъждане в края на мача между Фиорентина и Интер от 25-и кръг на Серия "А".

В допълнителното време, в 96-ата минута при резултат 2:3 Абисо отсъди дузпа в полза на "виолетовите". Наложи се използването на системата за видеоповторения ВАР и след петминутно преглеждане на ситуацията, реферът остави решението си в сила, въпреки че не се виждаше Данило Д"Амброзио да играе с ръка. В 101-ата минута Фиорентина реализира дузпата и стигна до равенство, а от щаба на "нерадзурите" обявиха, че това е било "грабеж".

Абисо е отстранен от работа до 24 март и няма да ръководи мачове в следващите три кръга от Серия А. Освен това той няма да свири двубои с участието на Интер до края на сезона.