Интер се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия. "Нерадзурите" надвиха с 2:1 като гости Фиорентина след продължения.

Артуро Видал откри резултата в 40-ата минута от дузпа, а Кристиян Куаме изравни в 57-ата минута. В 119-ата минута резервата в днешния мач Ромелу Лукаку донесе успеха на своя отбор и осигури още едно градско дерби с Милан.

Двубоят започна с натиск на Интер. В 37-ата минута Терачано спаси удар на Ериксен, а Алексис прати топката в гредата след това. При тази ситуация обаче вратарят се сблъска с чилиеца, което даде основание на главния рефер да се допита до ВАР и да посочи бялата точка. Видал застана зад топката и откри резултата.

В 57-ата минута Куарта пробва задна ножица. Топката се удари в играч на Интер, защитата на гостите не успя да изчисти и Куаме се възползва за 1:1.

Победният гол за Интер падна в 119-ата минута. Тогава Барела центрира в наказателното поле, където Лукаку с глава прати топката във вратата.

Британски фонд ли е следващият собственик на Интер?