Интер допусна нова грешна стъпка в Серия "А". В мач от 17-ия кръг "нерадзурите" завършиха наравно 1:1 при гостуването си на последния Киево. Иван Перишич даде аванс на гостите в 39-ата минута. В продължението на втората част Серджо Пелисиер донесе точката на "летящите магаренца".

Миланският гранд продължава да заема трето място във временното класиране с 33 точки. Киево е последен с 5 точки, като това бе шесто поредно равенство за тима в първенството.

Още в 3-ата минута опасен удар на Перишич прелетя над напречната греда. В следващите минути и двата отбора не успяха да сътворят нищо интересно пред една от двете врати.

Аарън Рамзи избра Интер

"Нерадзурите" ще му плащат по 6-7 млн. на сезон

В 28-ата минута Икарди стреля право в стража на Киево Сорентино. В 35-ата минута Политано проби отдясно и стреля, но в аут.

В 39-ата минута Интер поведе, а автор на попадението бе Иван Перишич, който изпитваше сериозни трудности пред гола до момента през сезона. Икарди отне топката от бранител на Киево, пусна подаване към включилия се Д'Амброзио, а защитникът центрира по земя към нахлуващия в наказателното поле Иван Перишич, който от няколко метра се разписа за 0:1.

Снимка 396955

Източник: Twitter

В края на първото полувреме сериозен пропуск направи Жоао Марио. В 56-ата минута капитанът на Интер Мауро Икарди отново не успя да преодолее Сорентино. Аржентинецът разигра добре с Перишич, преодоля защитник, но стреля в близкия ъгъл на вратата на Киево, където стражът успя да избие.

Малко след това Ханданович парира удар на Пелисиер. В продължението на срещата нападателят на "летящите магаренца" все пак бе точен за крайното 1:1.