Отборите на Интер и Ювентус завършиха при резултат 4:4 на "Джузепе Меаца" в Дерби д'Италия от деветия кръг на Серия "А". Головете за "нерадзурите" вкараха Пьотр Желински, който се разписа два пъти от дузпа, както и Хенрих Мхитарян и Дензъл Дъмфрис. Два гола за "Старата Госпожа" реализира резервата Кенан Йълдъз, а по един вкараха Душан Влахович и Тимъти Уеа.

Головото шоу в Милано започна още в 14-ата минута, когато Интер получи дузпа за нарушение на Данило срещу Маркус Тюрам. Зад топката застана Пьотр Желински, който в 15-ата минута не сгреши и прати топката неспасяемо в средата на вратата на Микеле Ди Грегорио.

Едва пет минути по-късно Юве изравни, когато Уестън Маккени намери Душан Влахович, който овладя топката в наказателното поле и преодоля Ян Зомер за 1:1.

Обратът на "Джузепе Меаца" бе факт в 27-ата минута, когато Франсиско Консейсао финтира съперник в наказателното поле на Интер и намери непокрития Тимъти Уеа, който вкара необезпокояван с удар отблизо.

В 35-ата минута Интер изравни, когато Маркюс Тюрам подаде към Хенрих Мхитарян и арменецът овладя топката, след което я прати в долния десен ъгъл за 2:2.

Минута след това Пиер Калулу фаулира Дензъл Дъмфрис в наказателното поле и съдията Марко Гуида отново посочи бялата точка в наказателното поле на "бианконерите". Зад топката отново застана Желински, който и този път не сбърка, пращайки топката в долния десен ъгъл в 37-ата минута и Интер поведе с 3:2.

След почивката шоуто продължи, като в 53-ата минута Данило изчисти топката след ъглов удар право на крака на Дъмфрис, който прати топката в мрежата на Юве и направи 4:2 в полза за Интер.

Този обрат не стресна Ювентус, за който в игра се появи Кенан Йълдъз и той бе в основата на следващите действия на терена.

В 71-ата минута тимът на Тиаго Мота стигна до трети гол, след като Маккени подаде на Йълдъз и той прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Зомер!

Този гол даде импулс на гостите и в 82-ата минута те изравниха. Консейсао центрира добре отдясно, намирайки Йълдъз и младият турчин с удар от границата на наказателното поле направи резултата 4:4!

Това се превърна в най-резултатното дерби д'Италия от 1975 г, когато Юве победи Интер с 6:2 за Купата на страната.