Отборът на Интер постигна ценна победа над състава на Лече с 4:1 в последен двубой от италианската Серия А преди зимната пауза. „Неадзурите” осъществиха пълен обрат чрез попадения на Пацини, Милито, Камбиасо и Алварес, след като Луис Муриел бе извел Лече напред.

Домакините от Милано започнаха силно двубоя и можеха да открият резултата още в 12-ата минута, но изстрел на Тиаго Мота с глава не намери целта. Три минути по-късно отново полузащитникът можеше да превърне в голмайстор за своя тим, но вратарят на Лече Уго Габриели бе на мястото си.

Малко изненадващо в 19-ата минута Лече поведе в резултата. Точен за 0:1 бе колумбийският нападател Луис Фернандо Муриел.

Последваха нови силни минути за „нерадзурите”, в които футболистите на Клаудио Раниери търсеха изравнително попадение на всяка цена. Диего Форлан, Джанпаоло Пацини и Хавиер Санети обаче пропиляха няколко възможности да отбележат.

Все пак логичното се случи в 33-ата минута. Пацини намери Форлан, който стреля с глава, а топката срещна гредата. При добавката обаче самият Пацини бе точен и изравни – 1:1, като при този резултат двата тима се оттеглиха за кратка почивка.

Четири минути след подновяването на играта, Диего Милито отбеляза своя гол №200 за Интер, извеждайки своя тим напред в резултата. Аржентинецът се появи в игра на почивката на мястото на Диего Форлан и успя почти моментално да окаже огромно влияние върху двубоя, отбелязвайки за 2:1 в 49-ата минута.

В 72-ата минута резултатът вече бе 3:1, а точен за Интер бе Естебан Камбиасо, който се разписа за четвърти път през сезона.

В 81-ата минута Рикардо Алварес отбеляза и четвърто попадение, с което окончателно реши двубоя в полза на „нерадзурите”.

Благодарение на този успех Интер събра актив от 24 точки и заема 7-ата позиция в класирането. Отборът на Лече се намира в дъното на таблицата с едва 10 точки.