Интер разби Фрозиноне с 3:0 в мач от 13-ия кръг на Серия "А". В герой за домакините на "Джузепе Меаца" се превърна сенегалският нападател Кейта Балде, който вкара два гола и подаде за попадението на Лаутаро Мартинес.

С успеха "нерадзурите" се изравниха с Наполи на второто място с по 28 точки. "Партенопеите" обаче имат мач по-малко. Фрозиноне е предпоследен със 7 пункта.

Интер започна много силно мача още от самото начало. Първо Д'Амброзио стреля с глава в 3-ата минута, а след това Наинголан прати топката над вратата.

Снимка 391333

Източник: Twitter

В 10-ата минута Кейта Балде откри резултата. Сенегалецът се подигра със защитата на гостите и вкара за 1:0.

"Нерадзурите" продължиха да са по-активния отбор. В 30-ата минута Интер се размина с втори гол, след като Галярдини не успя да преодолее отблизо вратаря на гостите Спортиело.

Втората част започна идентично на първото полувреме. В 57-ата минута Интер стигна до втори гол. Кейта Балде центрира в наказателното поле, където Лаутаро Мартинес с глава бе точен за 2:0.

Крайният резултат оформи сенегалският нападател, след като се възползва от подаване на Матео Политано в 82-ата минута.