Интер постигна нова важна победа по пътя към преследването на титлата в Серия "А", след като "нерадзурите" преодоляха Аталанта с 2:0 в Милано.

Двете попадения за футболистите на Лучано Спалети реализира голмайсторът на отбора - Мауро Икарди, който се разписа през второто полувреме. Двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство, а макар че домакините бяха по-дейният и организиран отбор, им липсваше завършващият удар.

5 минути след втората част обаче нещата си дойдоха на мястото.

Антонио Кандрева центрира от свободен удар, а Икарди с глава засече топката във вратата за 1:0! Интер продължи да натиска своя съперник в търсене на второ попадение, с което да затвори мача и то не закъсня.

В 60-ата минута Д'Амброзио центрира перфектно в наказателното поле, за да може Икарди да удвои и да фиксира крайното 2:0!

Интер продължава да е без загуба след първите 13 кръга с актив от 33 точки, при 10 победи и 3 равенства. Тимът се намира на втора позиция след Наполи, който е с 35 точки.

Интер - Аталанта 2:0

1:0 Икарди 51'
2:0 Икарди 60'