Интер най-после се събуди от дълбокия зимен сън, в който бе изпаднал и успя да победи Парма на българския нападател Валери Божинов с разгромното 5:1. Интересен факт е, че всичките голове за "нерадзурите" бяха дело на полузащитници, като абослютен герой беше Деян Станкович с хеттрика си, а по един добавиха Камбиасо и Мота.

За Парма на два пъти се разписа Ернан Креспо, а Божинов, който влезе като резерва не се представи на ниво и не представи нищо интересно.

Мачът започна далеч по-добре за гостите от Парма. Ернан Креспо се възползва от грешка в отбраната на "нерадзурите" и вкара за 0:1 още в 4-ата минута. Станкович обаче се развихри и само за 2 минути върна две попадения и обърна мача в 18-ата и 19-ата минути.
В 23-ата минута друг полузащитник на "нерадзурите" Естебан Камбиасо отбеляза и трети гол в мрежата на гостите. Все пак, Креспо с втория си гол доведе нещата до 3:2, резултат, при който завърши първата част.

През второто полуврме играта бе доста по-спокойна, като гостите на няколко пъти пробваха да обърнат мача, но без резултат. Валери Божинов пък влезе в 71-ата минута на мястото на Джовинко, но и това не помогна на отбора му.

В края на мача Интер отново вдигна темпото и за 3 минути реши всичко. Първо Мота в 72-ата вкара за 4:1, а Станкович в 75-ата оформи крайното 5:2, с което Интер се доближи на 7 точки от лидера Милан.