Отборът на Интер записа победа с 2:0 над СПАЛ 2013 в днешната среща от 27-ия кръг в Серия "А".

Резултатът беше открит в 31-ата минута от Лаутаро Мартинес. Той беше изведен в наказателното поле от Квадво Асамоа, който пусна превъзходен пас към своя съотборник, а той с брилянтен удар изпрати топката в мрежата за 1:0. Радостта на "нерадзурите" обаче не трая дълго, тъй като главният рефер отмени попадението след намесата на ВАР технологията. Оказа се, че при удара му е имало игра с ръка.

Снимка 411387

Източник: БГНЕС

В 68-ата минута, домакините отново успяха да реализират. Този път голът бе дело на Матео Политано и бе напълно редовен. Той се възползва от открила се възможност и не се замисли да стреля към вратата, разписвайки се за 1:0.

В 77-ата минута, Роберто Галярдини удвои преднината на своя отбор, след като засече подаване на Соареш в наказателното поле и заби топката в левия ъгъл за 2:0.

След тази победа, Интер запази мястото си в Топ 4 в Серия "А" с актив от 50 точки, докато СПАЛ 2013 е 16-ти с 23.