Интер направи сериозна крачка към място в Шампионската лига през следващия сезон. "Нерадзурите" победиха с 2:0 Киево у дома в мач от 36-ия кръг на Серия "А". Головете на "Сан Сиро" бяха дело на Матео Политано (39) и Иван Перишич (86).

С успеха миланският гранд събра 66 точки и заема трето място във временното класиране. Тимът на Лучано Спалети има 4 точки аванс пред петия Милан. "Летящите магаренца" вече изпаднаха.

Домакините започнаха агресивно срещата и можеше да стигнат до гол още в 6-ата минута, когато Иван Перишич стреля с глава, но право в ръцете на вратаря.

В 28-ата минута хърватинът бе изведен отляво, стреля от малък ъгъл, но стражът на гостите спаси. Четири минути по-късно Миранда стреля с глава, но не затрудни Семпер.

Бъдещето на Мауро Икарди е в Интер

Нападателят не смята да напуска

"Нерадзурите" стигнаха до гол в 39-ата минута. Тогава защитата на Киево не се ориентира добре. Топката стигна до Матео Политано пред пеналта и той откри резултата.

В началото на втората част "летящите магаренца" стигнаха до първата си добра възможност. Винято обаче стреля покрай вратата.

В 57-ата минута Семпер първо отрази мощен удар на Политано, а след това спаси добавката на Перишич. Седем минути по-късно удар на хърватина срещна гредата.

Барселона и Интер в напреднали преговори за Иван Ракитич

Халфът трябва да намали сериозно заплатата си, ако премине на "Сан Сиро"

В 77-ата минута Никола Ригони извърши груб фаул и бе изгонен.

Девет минути след това Перишич вкара за 2:0. Политано среля силно, топката срещна гредата и се върна в хърватина, който я прати във вратата.