Интер записа разгромна победа с 4:0 над Каляри в тазвечершния мач от 33-ия кръг в Серия "А".

"Нерадзурите" сложиха край на негативната серия от три срещи без отбелязан гол.

Милан и Наполи не си отбелязаха гол - 0:0

Милан препъна Наполи в битката за титлата

Нулево равенство между двата отбора

Двубоят се игра буквално само пред едната врата, а головата сметка на домакините бе открита още в 3-ата минута. Жоан Кансело се разписа след директен удар от фаул за 1:0.

В 49-ата минута, Икарди удвои, а в 60-ата Марсело Брозович направи резултата класически, след като изпрати топката в мрежата с доста техничен удар.

В 83-ата минута, системата ВАР за пореден път бе включена в двубой от Серия "А", след като играчите на Интер имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на съперников футболист. След видеоповторението, съдията не сметна за нужно да посочи бялата точка.

В заключителните минути, "нерадзурите" оформиха крайното 4:0, а попадението бе дело на Иван Перишич.

След тази победа, Интер излезе трети във временното класиране в Серия "А" с актив от 63 точки. Рома изостана на четвъртата позиция с 61. Каляри пък е 14-ти с 32.