Само няколко дни след блестящата победа като гост срещу Бенфика с 2:0 в четвъртфиналите на Шампионската лига, играчите на Интер отново загубиха в Серия "А", като неочаквано загубиха от Монца с 0:1 у дома.

Това бе пети пореден мач в италианското първенство, в който миланци не триумфират, застрашавайки сериозно класирането си в най-силната европейска клубна надпревара за следващия сезон. Герой на гостите бе Калдирола, който се разписа в 78-ата минута.

Няколко минути по-късно домакините получиха дузпа, която обаче бе отменена след намеса от ВАР. Интер бе по-добър, по-конкретeн и доминираше във всеки сегмент, но това не попречи на гостите, чийто шеф е бившият първи човек на Милан - Силвио Берлускони, да се приберe с три точки в джоба си.

Наполи - Верона 0:0 в мач от Серия "А"

Какво се случва с Наполи? Осимен и компания с поредна издънка

Вижте подробности

Българският национал Валентин Антов беше на резервната скамейка за гостите, но не взе учатие в двубоя.