Интер стартира много силно шампионата в Серия "А", след като отборът на Лучано Спалети посече Фиорентина с 3:0 у дома. Още до 15-ата минута "нерадзурите" дръпнаха с 2:0 с попадения на Мауро Икарди, като първото дойде от дузпа. През втората част доминацията на домакините продължи, а Иван Перишич оформи крайното 3:0 десетина минути преди края на срещата.

Големият градския съперник на "нерадзурите" - Милан, не остана по-назад и нокаутира като гост Кротоне със същия резултат. "Росонерите" вкараха трите попадения още до 24-ата, а ключовият момент дойде още в 5-ата минута, когато Федерико Чекерини бе изгонен. От последвалата дузпа Кесие откри резултата, а Куртоне (18) и Сусо (24) оформиха крайното 3:0 за Милан.

Българският национал Александър Тонев не попадна изобщо в групата на Кротоне.