Интер започва все по-смело да надига глава. Тимът на Клаудио Раниери, който започна невероятно смущаващо сезона във всички турнири, днес пречупи коравия тим на Чезена като гост с 1:0. Единственото попадение бе дело на централния бранител Андреа Ранокиа.

Успехът пък е трети пореден за "нерадзурите" и ги доближи много до челната четворка. Интер е и на 10 точки от лидера Ювентус, което означава, че дори амбициозната цел "Скудето" не изглежда вече чак толкова невероятна.

Началото бе по-скоро за домакините. Лука Чекарели и Даниеле Аригони направиха по един пропуск. За Интер близо до попадение бе Юто Нагатомо, който играе страхотно в последните двубои на тима.

В 28-ата минута Лауро бе близо до попадение, след като бе оставен непокрит и от няколко метра стреля с глава над напречната греда. В 33-ата минута Антонио Кандрева също имаше златен шанс за попадение, но пропусна.

В 39-ата минута Мота имаше шанс, но шутът му бе блокиран. Играчите на Интер поискаха дузпа за игра с ръка, но така или иначе 11-метров наказателен удар не последва.

В началото на втората част вицешампионите вдигнаха темпото и създадоха повече положения. Първо Пацини пропусна добра възможност. В 63-ата минута обаче прошка нямаше. Майкон центрира отлично от фаул, топката кацна на главата на Андреа Ранокиа и централният бранител реализира - 0:1.

До края момчетата на Клаудио Раниери контролираха изцяло събитията на терена и не допуснаха на практика нищо кой знае какво пред своята врата и заслужено се поздравиха с трите точки.

ЧЕЗЕНА - ИНТЕР 0:1

0:1 Ранокия (63)