Аталанта сложи край на серията от седем поредни победи на Интер в Серия "А". "Бергамаските" разбиха "нерадзурите" с 4:1 у дома в мач от 12-ия кръг. Хатебор, Манчини, Джимсити и Гомес бяха точни за победителите, докато за миланския гранд се разписа Мауро Икарди от дузпа.

В края на мача Марсело Брозович бе изгонен.

Аталанта събра 18 точки след днешния успех и заема 6-о място във временното класиране, докато Интер е трети с 25 пункта.

Домакините бяха близо до гол още в 3-ата минута, когато Ханданович блесна с две спасявания в рамките на няколко секунди.

В 8-ата минута домакините поведоха след блестящо проведена атака по левия фланг от Робин Госенс, който пусна прострелно центриране към втора греда, а там Хатебур подложи крак и реализира.

Снимка 388794

В 8-ата минута топката рикошира в Д'Амбриозио и срещна горната греда. В 22-ата минута само късметът помогна на Интер да не допусне нов гол във вратата си. Дуван Сапата навлезе в наказателното поле и центрира към непокрития Йосип Иличич, който не успя да засече на метър от опразнения десен ъгъл на Самир Ханданович.

В 43-ата минута Ханданович отново спаси "нерадзурите", хвърляйки се в краката на останалия сам срещу него Иличич.

В началото на втората част Интер получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на играч на Аталанта в наказателното поле. Зад топката застана Мауро Икарди, който бе точен за 1:1.

В 62-ата минута футболистите на Аталанта отново поведоха в резултата след гол на Джанлука Манчини с глава.

Интер дава Габигол за бразилски вундеркинд

"Нерадзурите" искат Линкълн

В 88-ата минута "бергамаските" нанесоха трети удар. Берат Джимсити се разписа с глава след центриране на Иличич от пряк свободен удар.

Малко след това Марсело Брозович бе изгонен за втори жълт картон. В продължението на мача Алехандро Гомес с фантастичен удар оформи крайното 4:1.