Интер стигна до десетата си победа в 15 мача в Серия "А", най-вече благодарение на босненския голмайстор Един Джеко, който изведе "нерадзурите" до триумф в Бергамо срещу Аталанта във вълнуващ мач с пет гола (3:2).

Аталанта поведе в 25 минута, а след час игра Интер стигна до обрат и поведе комфортно с 3:1. Тимът от Бергамо се върна в мача 13 минути преди края, но успя да намери път към гола и остана с празни ръце.

Всичко започна след 25 минути игра, когато Адемола Лукман отбеляза за Аталанта, но радостта на домакините продължи само 11 минути, преди Джеко да изравни с първия си гол след асистенция на Лаутаро Мартинес, а 11 минути след началото на втората част босненецът направи пълен обрат с втория гол след пас на Федерико Димарко.

Симоне Индзаги разкри каква е целта на Интер в Шампионска лига

Наставникът коментира жребия

Хосе Луис Паломино си отбеляза автогол в 62-ата минута, така че след час игра Интер поведе комфортно и беше на крачка от победата, но 13 минути преди края Паломино се реваншира за автогола си и върна интригата в мача.

До края обаче и в седемте допълнителни минути Аталанта не успя да стигне до трети гол и да препъне Интер, който е единственият в първенството до момента без равенство - 10 победи и пет загуби.

Миланският гранд е с 30 точки и вече е четвърти, на 11 зад лидера Наполи, докато Аталанта с третата поредна загуба и четвърта в последните пет мача се свлече до 6-то място, оставайки с 27 точки.