Отборът на Хебър (Пазарджик) надигра втородивизионния Марица (Пловдив) с 2:1 в контролна среща, която се игра на едно от помощните игрища на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.

Гостите от Пловдив първи стигнаха до гол. В 20-та минута вратарят на домакините изби при центриране, но новото попълнение на "жълто-сините" Димо Бакалов посрещна топката и отблизо отбеляза за 0:1.

В края на първата част домакините изравниха за 1:1 чрез Николас Пенев.

След почивката гол на Станислав Маламов от състава на Марица бе отменен заради засада, а малко по-късно Хебър стигна до второ попадение след грешка на вратаря на "жълто-сините" и гол на Ангел Бастунов за 2:1.

Това бе втора проверка за Хебър от зимната подготовка на отбора след успеха с 4:1 над Ботев (Ихтиман). Марица пък регистрира първо поражение в предсезонните контроли след победата над Саяна (Хасково) с 2:0 и равенството 2:2 с Ботев (Пловдив).