Футболистите на Красимир Балъков постигнаха очаквана втора победа в контролните мачове преди началото на сезона, като се наложиха над отбора на  Равда с категоричното 4:1.

Малко изненадващо гостите поведоха в 24 минута с гол на Даменлиев. Преди това на няколко пъти Дуду, Фернандес и Карбони пропуснаха да открият резултата от удобни положения. В 42-та минута Фернандес елиминира след самостоятелен пробив вратаря на Равда и изравни.

През второто полувреме в игра за бургаския тим влязоха нови единадесет футболисти. Мачът продължи в добро темпо и въпреки минусовите температури, играчите сътвориха няколко много красиви и бързи атаки. В 70-та минута Дяков оползотвори добро центриране отдясно и с техничен удар в ъгъла на вратата покачи на 2:1.

Малко по-късно Матиас Морис на два пъти се разписа и доведе разликата до 3 гола в полза на Черноморец, оформяйки крайното 4:1. Заслужава да се отбележи факта, че отново двубоят премина много спортсменски, като домакините от Поморие създадоха отлични теренни условия за провеждането на срещата.

Следващият контролен мач на „акулите" по програма е насрочен за понеделник - 25 януари, а съперник ще бъде тимът на Чавдар Етрополе.