БАТЕ (Борисов) е про­явил солиден интерес към защитника на Черноморец (Бс) Ге­орги Терзиев. От клу­ба са провели няколко разговора с ръководс­твото на Черноморец за откупуване на състезателната права на играча. В разговорите изпълнителният директор на бургазлии Пламен Киряков е фиксирал цена от 700 000 евро за младеж­кия национал.


От БАТЕ (Борисов) обаче не са се съгла­сили на тази сума и са предложили вариант 250 000 евро плюс 50% от бъдещ транс­фер. Преговорите между Черноморец и БАТЕ ще продължат, докато двете страни стигнат до компро­мис.

Трансферът обаче трябва да стане до края на декември пре­ди началото на зимна­та подготовка. Очаква се представители на клуба да има и на днешния мач със Спартак (Пл). По предварителна информация те ще изгледат протоколния реванш от турнира за Купата на България, след ко­ето ще продължат преговорите очи в очи с Пламен Киряков.

Босът на клуба Митко Събев вече е дал съг­ласие за трансфера, но неговото желание е да се вземат колкото се може повече пари веднага от продажба­та. Това е така заради финансовите пробле­ми в Черноморец и огромното дългово бреме, което вече е достигнало 30 милио­на лева.