Българския национален отобор по хандбал за девойки до 19 години постигна втора победа на първото първенство на Европейската хандбална федерация, което се провежда във Варна,

Момичетата на Веселина Златева се наложиха с 24-16 (15-8) над коравия тим на Исландия, който е пряк конкурент в битката за класиране на полуфиналите. Срещата беше играна пред повече от 250 ентусиазирани фенове в зала "Конгресна" на ДКС в Морската ни столица.

През първото полувреме играта беше много бърза. Българките поведоха с 4-0 в петата минута. Мария Маслева и Мадлен Тодорова бяха най-дейни в атака, а Ивон Дюлгерова на вратата направи страхотни спасявания. Така разликата набъбна и стана седем гола в края на частта - 15-8.

Снимка 434277

Източник: Фейсбук

След почивката България заигра още по-добра игра в защита и атака и заслужено съхрани преднината си, побеждавайки с 24-16.

Най-резултатна беше Мадлен Тодорова с 9 гола. За най-полезна състезателка в мача беше обявена вратарката Ивон Дюлгерова. За исландките Берта Хардардотир наниза 8 гола.

Снимка 434276

След този забележителен успех българските девойки излязоха начело във временното класиране с 2 победи от 2 мача и 4 точки, с колкото е и Сърбия. Днес е почивен ден на шампионата, а в сряда, 17 юли България ще играе с Гърция, който е с една победа и две загуби до момента. Двубоят е от 19:00 часа в зала "Конгресна".