Свиленград завърши наравно 20:20 (13:11) с гостуващия шампион Бъки в последна среща от 11-ия кръг на дамското хандбално първенство. Двубоят се игра днес, след като беше отложен преди седмица заради лошите метеорологични условия и снеговалеж.

Чардафон сложи край на победната серия на Локомотив (Варна)

"Железничарите" нямаха загуба от 4 юни 2016 година

Домакините, които са бронзови медалистки от миналия сезон, имаха аванс от 2 гола на почивката при 13:11, но през второто полувреме не успяха да задържат преднината си и в крайна сметка се стигна до закономерно равенство.

Така, Свиленград сложи край на победната серия на габровки, които бяха с пълен актив от победи от началото на сезона. Бъки остана на върха на класирането със 17 точки, с 3 повече от Етър. Свиленград е пети с 10 точки, на точка зад третия Поморие и зад вицешампиона Шумен.