Българският национален отбор по хандбал продължава с отличното си представяне на световния турнир, провеждащ се в грузинската столица Тбилиси.

Момчетата на Никола Карстоянов се наложиха с 27-19 (12-5) над силния отбор на Нигерия. В предишните дни те спечелиха драматично срещу САЩ, а след това сразиха Малта. България, заедно с домакините от Грузия, оглавява класирането в група "B"  с по 6 точки.

Чудото Вардар с втора хандбална Шампионска лига

Македонците победиха Телеком Веспрем на финала в Кьолн

Българите поеха инициативата още след изпълнението на център. Те не позволиха на африканците да поведат в резултата. В средата на второто полувреме разликата стана 13 гола, което даде възможност на Карастоянов да ротира състава.

"Играч на мача" стана Ивайло Костов, който направи невероятни спасявания. Най-резултатен беше Светлин Димитров с 8 попадения, а Кристиан Василев и Бранимир Балчев добавиха по 5 гола.

След успеха Карастоянов сподели: "Беше труден мач, но целия отбор игра много добре! Поздравявам момчетата!"

Утре трикольорите ще играят срещу Ирландия от 15:00 часа. В четвъртък ще бъде определен победителят в потока с пряк двубой с грузинците.

Турнирът е организиран от ИХФ и цели развитието на хандбала в държави, в които не е особено популярен.