Осъм продължи успешната си серия в мъжкото хандаблно първенство. Ловчанлии се наложиха над гостуващия Спартак (Варна) с 21:20 (12:10) в отложена среща от шестия кръг. Домакините записаха осма победа в осем мача и еднолично водят в класирането с пълен актив от 16 точки.

Осъм започна по-добре и поведе с 3:0, но в средата на първата част гостите изравниха за 4:4. Домакините след това взеха аванс от 2 гола при 7:5 и запазиха преднината си до почивката. В началото на втората част те дори дръпнаха с 15:11, но постепенно Спартак намали пасива си и стигна до 18:19 малко повече от осем минути преди края.

Осъм намери сили, не се огъна и обрна резултата до 21:19. Гол десетина секунди преди сирената за варненци само направи загубата им по-почетна.