Варненският Локомотив продължава да доказва превъзходството си в мъжкото хандбално първенство. Железничарите спечелиха пета поредна победа. Те надделяха над съгражданите си от Спартак с убедителното 42:25.

Новаците от Пирин Гоце Делчев постигнаха първа победа над Левски г.Левски с 31-21.  Мачът беше решен до почивката. Домакините допуснаха само 6 гола и вкараха 18.

Младият отбор на шампионите от Фрегата отново добавиха две точки. В Бургас те победиха ловешкич Осъм с четири гола разлика 29:25. Двубоят беше оспорван и резултатът на почивката беше равен 12-12.

Другият новак Чардафон е на второ място с четири победи и две загуби. Габровци започват да се очертават като най-сериозният конкурент на Локомотив (Вн). Поредната им жертва е Добруджа. Добричлии, които са бронзови медалисти от предишния шампионат отнесоха загуба с 10 гола разлика - 35:25.

В Горна Оряховица гостите от НСА постигнаха единствената победа на чужд терен в шестия кръг, като се наложиха над Локомотив с 33:26.